Amatų dienos

Kaip ir kiekvienais metais artėjantis pavasaris į mūsų šalį atneša Kaziuko šventę, kuri neatsiejama nuo šurmuliuojančios mugės. Kadangi šiais metais Kaziuko mugė sutapo su Užgavėnėmis, tai įstaigos bendruomenė nusprendė nuo vasario mėn. 24 d. iki vasario mėn. 28 d. įstaigoje organizuoti Amatų dienas. Šiose dienose vaikai buvo supažindinti su įvairiais lietuvių liaudies amatais, mūsų šalies papročiais ir tradicijomis.

Vaikams buvo rodomi trumpi filmukai, kuriuose jie galėjo pamatyti meistrystės būdus, įsidėmėti senovinių įrankių ir įnagių pavadinimus. Vėliau stotelėse jie buvo supažindinti su vilnos vėlimo paslaptimis, vaikai savo rankelėmis išbandė kaip reikia suvelti švelnų vilnos gabalėlį iš kurio pasitelkus vaizduotę galima sukurti gražių darbelių. Vaikams buvo pristatyti batsiuvio , dailaus siuvinėjimo, duonos kepėjo, vaistažolininko, smulkių amatininkų, bitininko, puodžiaus, kriaučiaus amatai. Auklėtoja R. Krasauskienė pristatė „Lino kelią“. Vaikams buvo parodyti lininkystės padargai, lininė patalynė, nertos servetėlės, takeliai. Ugdytiniai paragavo ir linų sėmenų, galėjo patys šukuoti linines pakulas su „šukomis“. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė V. Daugirdaitė išmaningai pristatė menininkų studiją, kurioje vaikai kūrė pasaką iš maistinių dažų ir piešė su putomis.

Savaitė pasibaigė smagiu kermošiumi kur visa įstaigos bendruomenė smagiai pašoko, apsipirko vaikų pagamintais rankdarbiais.

Galima teigti, kad amatų savaitės šurmulys, neįgudusių pirštelių sukurti darbeliai ir padrąsinantys ugdytojų , tėvelių pasiūlymai ir patarimai pažadins vaikų domėjimąsi senaisiais amatais, įgytos žinios ir įgūdžiai virs naudinga patirtimi.